0سبد خرید
02166680105با ما تماس بگیرید:
جداول وزنی تیرآهن هاش(تیرآهن بال پهن)

1. تیرآهن IPE (استاندارد اروپا و ایران)

2. تیرآهن INP (استاندارد چین و روسیه)

3. تیرآهن IPB (بال پهن)

تیرآهن یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی مورد استفاده در ساختمان به شمار می‌رود. به تیرآهن‌های بال پهن IPB یا H شکل گفته می‌شود که به ۳ دسته  سبک و سنگین و فوق سنگین تقسیم می‌شوند ، به اختصار به تیرآهن سبک HEA، به تیرآهن سنگین HEB و به تیرآهن فوق سنگین HEM گفته می‌شود و ارتفاع تیرآهن‌های بال پهن از سایز ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌متر می‌باشد. تیرآهن‌های بال پهن یا IPB وارداتی می‌باشد که از کشورهای لهستان، ترکیه، اسپانیا، اوکراین و کره وارد می‌شود که در حال حاضر فولاد مبارکه اصفهان از سایز ۱۴۰- ۱۶۰ -۱۸۰ و ۲۰۰ بر اساس استاندارد DIN1025 تولید می‌نماید و در بازار ایران موجود است. قیمت تیرآهن های هاش به صورت لحظه ای توسط کارشناسان آهنیست بروز رسانی شده و در لیست قیمت مربوطه قرار می‌گیرد. جدول وزن هاش در این صفحه قابل مشاهده است. 

این نوع تیرآهن‌ها در گریدهایST37، ST44 و ST52 و در صنعت پل‌سازی، برج سازی، سد سازی و صنایع مشابهی که نیاز به مقاومت بالا داشته باشد، کاربرد دارد.

تیرآهن‌های بال پهن یا IPB برخلاف تیرآهن معمولی یا I شکل از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و بر اساس استانداردهای DIN 1025 – Euronorm 53-62 – EN 10034 – EN 10163-3, C – STN 42 5550ČSN 42 5550 – TDP: STN 42 ۰۱۳۵ تهیه و تولید می‌شود.

طبق نظر کارشناسان آهنیست

“استفاده از جدول وزن هاش، برای خرید باکیفیت ترین هاش برندهای مختلف به خریداران این محصول کمک می کند. تیرآهن هاش یکی از تیرآهن های پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز است که وزن هر شاخه از آن به سایز، طول بال، ارتفاع تیر و ضخامت بال و جان بستگی دارد. در جدول وزن هاش می‌توان وزن هر شاخه از هاش را بر اساس سایز و دیگر مشخصات فنی آن مشاهده کرد.”

در زیر جدول وزن هاش های سبک و سنگین را بر اساس مشخصات فنی آن آورده ایم. برای دانستن وزن هر شاخه از هاش، می توانید از جداول زیر کمک بگیریم ویا با شماره تلفن 66680105 تماس بگیرید.